Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 29.05.2023, 14:08

Талалаївський заклад загальної середньої освіти


Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Педагогічний колектив]
Додано: 02.09.2021 в: 11:17
Додав: f@r@on
Альбом: [Фізична культура]
Додано: 15.11.2019 в: 11:34
Додав: f@r@on
Альбом: [Педагогічний колектив]
Додано: 07.02.2018 в: 11:58
Додав: f@r@on
Альбом: [Педагогічний колектив]
Додано: 02.09.2017 в: 17:48
Додав: f@r@on
Альбом: [Педагогічний колектив]
Додано: 02.09.2017 в: 17:48
Додав: f@r@on
Альбом: [Початкові класи]
Додано: 21.10.2016 в: 20:58
Додав: f@r@on
Нагороди сайту
Статистика

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Gromada.org.ua - Веб сайт Талалаївської громади

free counters
Всього онлайн на сайті: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті


Кількість користувачів
Всього-= 9604 =-
За сьогодні: -= 0 =-
За вчора: -= 0 =-
За 7 днів: -= 0 =-
За місяць: -= 1 =-

Вітаємо новачків
Головна » Цікавинки/Курйози
В Україні [66] За кордоном [2] Про школу і ЗНО [281]
Про освіту і науку [13] Абітурієнту/Студенту [6] Події/Знаменні дати [142]
Реклама/Обережно [35] Цікавинки/Курйози [12] Рекорди/Спорт [69]
Виховні заходи [31] Тематичні тижні [5] Акції/Виставки/Ярмарки [22]
Адміністративна робота [18] Патріотичне виховання [31]

1 2 »
  Найцікавіші факти, котрі, невідомі широкому загалу.
  1. «На противагу поширеній думці, у Біблії не вказана точна дата народження Ісуса», — наголошує видання. Офіційним церковним святом Різдво Христове стало у ІV столітті, і папа Юлій І, «за випадковим збігом» присвятив його 25 грудня – дню язичницького свята під назвою Сатурналії.
  Крім святкових мес, ялинок і Санта Клауса у святкуванні Різдва є багато цікавого
  2. В переддень Різдва 1914 року ворогуючі сторони на Західному фронті Першої світової війни припинили стрілянину й заспівали різдвяні гімни, а зранку німецькі та британські вояки навіть обмінювалися рукостисканнями та подарунками, пише журнал.
  3. За даними журналістів, колоністи-пуритани у Північній Америці спочатку не шанували Різдво: з 1659 по 1681 рік відкриті урочистості у Бостоні каралися штрафом, а Конгрес США провів своє перше засідання 25 грудня 1789 року.
  4. Політ Санта-Клауса небом на санях вперше описав американський письменник Вашингтон ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 1992 | Дата: 04.01.2021 | Коментарі (0)

  Чистий четвер — це день весняного очищення. Ще вдосвіта, до східсонця селяни чистили в стайнях, коморах, на подвір'ї, в хатах — все повинно бути чистим і виглядати по-святковому. В саду і на городі господар згрібав на купу торішнє листя, бадилля бур'янів та сухе ріщя і підпалював — «щоб очистити землю від морозу, зими, смерти і всякої нечисти». Робилося це з спеціяльним закликанням:
 «Смерте, смерте, іди на ліси,
 іди на безвість, іди на моря.
 І ти, морозе, великий і лисий,
 не приходь до нас із своєї комори. 
 Смерть з морозом танцювала,
 танцювала і співала,
 і за море почвалала!»
  Існує повір'я, що в Чистий четвер, до східсонця ворон носить з гнізда своїх дітей купати в річці. Хто скупається раніше від воронячих дітей, той буде здоровий протягом цілого року. Отож: хворі люди купалися, бувало, вночі — «поки ворон дітей не купає», щоб очиститись від хвороби. Викупавшися, хворий набирав з ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 1302 | Дата: 25.04.2019 | Коментарі (0)

   21 жовтня в рамках підготовки команди до Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» (»Джура») в школі була проведена ярмарка-продаж осінніх квітів. Члени команди ще на весні висіяли сімена осінніх квітів, протягом літа доглядали за рослинами і ось осінньої пори всі разом викопали їх та представили на ярмарку. Виручені кошти будуть направлені на «Добру справу» - закупівлю будівельних матеріалів для ремонту реабілітаційного центру для воїнів АТО в Талалаївському районі, а всі члени команди пообіцяли надавати посильну допомогу безпосередньо під час ремонту самого реабілітаційного центру. Паралельно ярмарці учні 8-А класу на чолі з класним керівником Шевченко Т.В. та активним помічником атовців Прохоровичем Денисом провели збір продуктів та зимових речей для воїнів АТО та передали їх представнику благодійного фонду «Прогрес» Смалько О.

... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »

Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 515 | Дата: 21.10.2016 | Коментарі (0)

24 вересня учні 8-х класів разом з учителем історії Шевченко Т.В. здійснили пізнавальну екскурсію до 
Національного історико-культурного заповідника "Качанівка".

ФОТО

Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 544 | Дата: 27.09.2016 | Коментарі (0)

  Високосний рік – це рік в юліанському і григоріанському календарях, тривалість якого дорівнює 366 дням, тобто на один день більше від тривалості звичайного року. У юліанському календарі високосним роком є кожен четвертий рік, в григоріанському календарі з цього правила є виключення.
  Як виник високосний рік?
  В 46 році до н. е. римський імператор Гай Юлій Цезар запровадив календар, розроблений олександрійськими астрономами на чолі із Созігеном, який був оснований на тому, що астрономічний рік дорівнює приблизно 365,25 доби (365 діб і 6 годин). Цей календар так і назвали юліанським. Для того, щоб компенсувати ці шість годин, було введено високосний рік. Три роки тривали по 365 діб, а кожен рік, кратний чотирьом, тривав довше на одну додаткову добу в лютому.
  У римському календарі дні рахувалися відносно наступних календ (перший день місяця), нон (5-й або 7-й день) та ідамів (13-й або 15-й день місяця). Так, день 24 лютого позначався як ante diem sextum calendas martii («шостий де ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2584 | Дата: 01.01.2016 | Коментарі (0)

  1 вересня, початок навчального року в Україні, відзначається як День знань. 
  Офіційно це досить молоде свято: як державне воно святкується лише від 1984 р. Але коріння його сягає значно глибше. Вже зазначалося, що за православними канонами 1 вересня святкувався Новий рік. Це було невипадково: з одного боку, уважалося, що саме 1 вересня Бог закінчив створювати світ, а з іншого — 1 вересня означало початок осені та закінчення основних польових робіт, що давало землеробам привід відпочити. Із закінченням польових робіт пов'язаний і вибір 1 вересня як дня початку навчального року, адже раніше сільські жителі становили значну частину населення нашої країни, а тому календар сільськогосподарського життя мав великий вплив на календар життя суспільного. Уперше в СРСР 1 вересня як єдиний для всієї держави день початку навчання в школі було запроваджено 3 вересня 1935 р.
  День знань або, як його ще часто називають, День першого дзвоника — важливе свято для всіх школярів і студентів, а особливо для ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 1618 | Дата: 31.08.2014 | Коментарі (0)

null  Кожен четвертий європеєць відчуває певний страх перед п’ятницею 13-го. В чому справа?
  Почнемо з числа 13. Навіть діти знають, що це «чортова дюжина». Для когось це забобони, а для когось все серйозно. В американських хмарочосах після 12-го поверху слідує 14-й, немає тринадцятих номерів у готелях, відсутні морські та авіарейси з такими номерами. У літаках авіакомпаній Німеччини, Австрії й країн Скандинавії немає ні ряду, ні крісла з номером 13. В Англії їх немає навіть у кінотеатрах. На тринадцяте число намагаються не планувати важливих справ і далеких поїздок.
  А чому несприятливою вважається п’ятниця? Зазвичай пояснюють, що це день, коли розіп’яли Ісуса Хреста. Смерть боголюдини стала короткочасним торжеством вселенського зла, що наклало на цей день негативну печатку.
  Але найгірше, коли на п’ятницю припадає 13-те число. Існує поширене уявлення, начебто цього дня упирі, відьми й інша погань збирається на демонічний шабаш із всіх кінців світу. Тому мільйони людей переконані, що в цей час треба бути вкрай ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2066 | Дата: 13.04.2012 | Коментарі (1)

Переможці шкільного конкурсу на кращий щоденник.

Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2847 | Дата: 09.11.2011 | Коментарі (0)

фото  У різних країнах звичаї святкування Нового року дуже різні. Пропонуємо вам дізнатися, як у якій країні зустрічають Новий рік.
Англія. Тут про прихід Нового року сповіщає дзвін.
Австрія. Сучасний звичай подарунків і вітань на Новий рік тут був поширений ще наприкінці XVIII - початку XIX століть. Тепер прийнято дарувати фігурки або посилати поштові листівки з традиційними символами щастя - сажотрусом, чотирилистою конюшиною, свинею. Вечеря 31 грудня повинна бути багатою, щоб у новому році добре жилося. Обов'язковою м'ясною стравою було заливне порося або свинина. 
Бірма. У Бірмі Новий рік доводиться на період між 12 і 17 квітня. Про точний день святкування повідомляє міністерство культури спеціальним указом, і торжества тривають три дні. За стародавніми віруваннями бірманців, боги дощу живуть на зірках. Іноді вони збираються на краю небесного обрію пограти один з одним. І тоді на землю проливається благодатний дощ, який обіцяє родючість і багатий урожай. Щоб виманити зоряних духів, бірманці придумали змагання в перетягуванн ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2120 | Дата: 29.12.2010 | Коментарі (0)

  Про чудернацький Хеловін ми би, може, нічого й не знали, якби не американські фільми та серіали. З іншого боку, хто з нас у дитинстві не вирізав з гарбуза страхітливу пику зі свічкою всередині? Отже, щось від хеловінських звичаїв здавна живе і в наших краях. А загалом карнавальна традиція переодягання – здебільшого в нечисту силу та інших негативних персонажів – цілком інтернаціональна. Просто у нас це роблять 14 січня, а в Штатах – 31 жовтня.
  Сучасний Хеловін з’явився як результат змішування різних традицій, культур і обрядів, що в США, країні емігрантів, відбувається постійно. Походить свято начебто від давніх кельтів, які відзначали прихід нового року 1 листопада. Фестиваль, який влаштовували напередодні, символізував завершення сіль-ськогосподарських робіт і початок зими, яка практично в усіх народів асоціювалася зі смертю. Вважалося, що 31 жовтня мертві повертаються на землю, щоб оцінити справи своїх живих нащадків.
  У цей день кельтські жерці-друїди передбачали майбутнє. А простий народ, який вірив, подібно до нас, що як зустрінеш новий рік, та ... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2697 | Дата: 31.10.2010 | Коментарі (0)

1-10 11-12

каталог сайтів
© Copyright by Oleg Chuba © 2023
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua