У цього дня є своя історія… Закінчилась Друга світова війна — найруйнівніша з усіх війн, яких зазнало людство. Поступово на місці попелищ почали будуватись нові міста і села, а слово «вижити» замінило слово «жити».
У людей з’явилось бажання, щоб жодна дитина у світі не знала бід війни. Ось тоді на першому Конгресі жінок, що відбувся у Парижі, прозвучала клятва: «Ми урочисто присягаємось боротися за створення умов, необхідних для щасливого і гармонійного розвитку наших дітей і майбутніх поколінь…»
А в листопаді 1949 року Міжнародна демократична Федерація жінок приймає рішення — щорічно 1 червня відзначати як День захисту дітей. Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений 1950 року в 51 країні світу.
Відтоді першого червня діти в усьому світі заявляють про свої права. От тільки захищати їх доводиться саме від нас, дорослих. Ми іноді забуваємо: на що мають права наші діти — на те має право наше майбутнє. І не зважаючи на те, що давно жи
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Згідно зі ст. 73 КЗпП України одним зі святкових днів у році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю.
Відповідно до ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається із суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.
Однак Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі – Закон № 2136) встановив додаткові правила на час війни.
Так, ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 передбачено таке спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України».
А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня, 2 та 9 травня 2022 р. з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.
Коли буде перехід на літній час 2022 року? Останньої неділі березня в Україні традиційно відбудеться переведення годинників на літній час, згідно з постановою Кабміну України "Про порядок обчислення часу на території України". У 2021 році цей день припадає на 27 березня. А це означає, що о 3 годині ночі з суботи, 26 березня, на неділю, 27 березня, стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед. І з сумом розпрощатися з однією годиною повноцінного і бажаного відпочинку.
Отже, знову доведеться звикати жити в новому режимі. Коли переводять годинники на літній час 2022, то у нас штучно віднімають цілу годину ранкового сну. Зате ввечері, навпаки, доводиться вирушати в ліжко на годину раніше, коли ще зовсім не хочеться, оскільки організм звик у цей час не спати.
Як легше пережити перехід на літній час
Багато людей важко переносять весняне переведення стрілок на 1 годину вперед. На нашому самопочутті, крім забраної години, також негативно позначається пережита зима, зниження імунітету, брак вітамінів. Тож не дивуйся, якщо після переведення годинників на літній час ти відчуєш зниження працездатності і погіршення самопочуття.
Адаптація до нового часу у кожної
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »