Згідно зі ст. 73 КЗпП України одним зі святкових днів у році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю.
Відповідно до ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається із суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.
Однак Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі – Закон № 2136) встановив додаткові правила на час війни.
Так, ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 передбачено таке спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України».
А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня, 2 та 9 травня 2022 р. з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.
Коли буде перехід на літній час 2022 року? Останньої неділі березня в Україні традиційно відбудеться переведення годинників на літній час, згідно з постановою Кабміну України "Про порядок обчислення часу на території України". У 2021 році цей день припадає на 27 березня. А це означає, що о 3 годині ночі з суботи, 26 березня, на неділю, 27 березня, стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед. І з сумом розпрощатися з однією годиною повноцінного і бажаного відпочинку.
Отже, знову доведеться звикати жити в новому режимі. Коли переводять годинники на літній час 2022, то у нас штучно віднімають цілу годину ранкового сну. Зате ввечері, навпаки, доводиться вирушати в ліжко на годину раніше, коли ще зовсім не хочеться, оскільки організм звик у цей час не спати.
Як легше пережити перехід на літній час
Багато людей важко переносять весняне переведення стрілок на 1 годину вперед. На нашому самопочутті, крім забраної години, також негативно позначається пережита зима, зниження імунітету, брак вітамінів. Тож не дивуйся, якщо після переведення годинників на літній час ти відчуєш зниження працездатності і погіршення самопочуття.
Адаптація до нового часу у кожної
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
21 лютого у всьому світі відзначають міжнародний День рідної мови. Не виключенням є і Україна. УНІАН розбирався, чому це свято важливе для українців, як його відзначають у нас та чим українська мова якісно відрізняється від інших.
Історія Дня рідної мови
Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі.
Оскільки з 6 тисяч розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов, котрими розмовляють менш як 100 осіб, не задокументовані.
День рідної мови в Україні
Як і у всьому світі в Україні Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято для пре
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
20 лютого в Україні вшановують память загиблих Героїв Небесної Сотні. День Героїв Небесної Сотні встановлений на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності.
Саме в ці дні під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими яких в жалобних промовах назвали "Небесною сотнею", а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня "Плине кача...", яка стала українським народним реквіємом.
Трагічний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей - 78 осіб, після 20 лютого - ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежніст
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Президент України Указом від 6 листопада 1997 року №1241/97 "Про День української писемності та мови" установив в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства.
Як відзначає прес-служба Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, сучасна українська літературна мова пов'язується з конкретною датою - виданням "Енеїди" Івана Петровича Котляревського у 1798 році. Знаменита поема стала першим друкованим твором, написаним живою народною мовою, всупереч тогочасній традиції користування книжною українською мовою у писемній практиці, конкретні сфери якої, зокрема книгодрукування, поступово зводилося нанівець заборонами на українське слово.
Ще одну дату - 1840 р., коли вперше було видано твори Тараса Григоровича Шевченка, - можна вважати доленосною: з того часу українська літературна мова стала
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Уряд ухвалив рішення про посилення карантину в Україні від 8 до 24 січня включно 2021 року. Відповідну постанову Кабмін затвердив під час позачергового засідання 9 грудня. Також вона передбачає і подовження режиму надзвичайної ситуації та дії обмежень помаранчевої зони, які діють і зараз, до 28 лютого.
Коли і які саме обмеження будуть запроваджені
Згідно з рішенням Кабміну, урядовці вирішили до 28 лютого 2021 року подовжити чинні обмеження "помаранчевої" зони, які діють щодня, і режим надзвичайної ситуації.
"Ми пропонуємо подовжити карантинні обмеження на території України до 28 лютого 2021 року. Окрім того, обов’язково продовжити режим надзвичайної ситуації, яка діє, також до 28 лютого. Ті обмеження, які ми пропонуємо, відповідають сьогоднішнім обмеженням "помаранчевої" зони, які діють на території всієї країни", - заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Від 00:00 8 січня до 00:00 25 січня в країні діятиме так званий локдаун, який в уряді назвали "зимовими канікулами".
"Зимові канікули заради безпеки" робляться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема і після ново
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »