Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 25.09.2023, 13:59

Талалаївський ліцей

Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Нагороди сайту
Статистика

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Gromada.org.ua - Веб сайт Талалаївської громади

free counters
Всього онлайн на сайті: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті


Кількість користувачів
Всього-= 9605 =-
За сьогодні: -= 0 =-
За вчора: -= 0 =-
За 7 днів: -= 0 =-
За місяць: -= 1 =-

Вітаємо новачків
Головна » 2012 » Квітень » 13 » Не бійтеся п’ятниці 13-го
Не бійтеся п’ятниці 13-го
11:45
null  Кожен четвертий європеєць відчуває певний страх перед п’ятницею 13-го. В чому справа?
  Почнемо з числа 13. Навіть діти знають, що це «чортова дюжина». Для когось це забобони, а для когось все серйозно. В американських хмарочосах після 12-го поверху слідує 14-й, немає тринадцятих номерів у готелях, відсутні морські та авіарейси з такими номерами. У літаках авіакомпаній Німеччини, Австрії й країн Скандинавії немає ні ряду, ні крісла з номером 13. В Англії їх немає навіть у кінотеатрах. На тринадцяте число намагаються не планувати важливих справ і далеких поїздок.
  А чому несприятливою вважається п’ятниця? Зазвичай пояснюють, що це день, коли розіп’яли Ісуса Хреста. Смерть боголюдини стала короткочасним торжеством вселенського зла, що наклало на цей день негативну печатку.
  Але найгірше, коли на п’ятницю припадає 13-те число. Існує поширене уявлення, начебто цього дня упирі, відьми й інша погань збирається на демонічний шабаш із всіх кінців світу. Тому мільйони людей переконані, що в цей час треба бути вкрай обережним.
  Зрозуміло, що таке масове повір’я не могло виникнути на рівному місці. Має бути якась об’єктивна причина. Якась вражаюча подія, що на тисячоліття відбилася в народній свідомості.
  Чи була така подія? Частково про неї вже згадувалось. Майже два тисячоліття тому в Єрусалимі відбулася трагедія планетарного масштабу. В стані злобного безумства люди заподіяли смерть тому, хто був уособленням добра і любові, здоров’я і святості. Це сталося у п’ятницю 23 березня 31 року.
  Ви запитаєте, до чого тут число 13? Річ у тім, що за місячним єврейським календарем це була П’ЯТНИЦЯ 13-ГО НІСАНА. Нісан — це єврейська назва першого весняного місяця. Новий календарний місяць починається з появою серпа молодика, тобто молодого місяця. Відповідно 13-го нісана — це тринадцятий місячний день, який 31-го року припав на п’ятницю. 
  Згідно з Євангелієм, наступного дня, тобто в суботу, євреї святкували Пейсах, бо він завжди святкується 14 нісана. Чотирнадцятий місячний день — це завжди час повного місяця. Того року святкування Пейсаху почалося з вечора п’ятниці, бо євреї починають добу з настанням темряви.
  Отже, з початком ночі у п’ятницю 13-го нісана Ісус знаходився в гробниці, а євреї святкували Пейсах. Це слово означає «перехід». Походження Пейсаха євреї пов’язують з їхнім перебуванням в Єгипті. За наказом Ієгови їхні предки вимазали одвірки і пороги своїх домів кров’ю жертовного ягняти. Тому Ієгова «перескочив-перейшов» через ці позначені кров’ю помешкання, а в усіх інших повбивав первородних людей і тварин.
  Таким чином, нинішня «п’ятниця 13-го» — це відлуння драматичних подій двотисячолітньої давності, коли у світі запанувало зло. Проте його влада протривала лише 2 доби. Бо вже в неділю, ще до світання, воскреслий Ісус показав, що добро в кінцевому підсумку завжди перемагає. Відомо, що ця Велика перемога відбулася 25 березня 31 року. Про це добре знала рання християнська церква як у Римі, так і у Константинополі. Це доводив архіваріус папи римського «скіфський», тобто давньоукраїнський чернець Діонісій Малий (475—550). Ця дата воскресіння пропагувалася візантійською «Пасхальною хронікою» VII ст. і низкою візантійських істориків церкви. Донині свято Пасхи, що припадає на 25 березня, називається Кіріопасхою, тобто «пануючою», «головною».
  Але феномен «п’ятниці 13-го» не вичерпується спогадами про минуле. Тринадцятий день за місячним календарем — це початок повного місяця. Давно відомо, що в цей час не варто починати нові справи, небезпечно робити хірургічні операції, не рекомендується зачинати дітей. У період повного місяця статистика засвідчує сплеск злочинності, самогубств, загострення хвороб, нервових розладів, безсоння, транспортних аварій. У людей посилюється емоційна нестабільність і притуплюється раціональне мислення. Це вже не забобони, а об’єктивна реальність.
  Подібна ситуація з п’ятницею. Це шостий день тижня. Нагадаємо, що тиждень (семиденка) починається не з понеділка, а з неділі. Цей перший день тижня раніше називався Днем Сонця. Він присвячувався Богу-Творцю і традиційно вважався найкращим для складної духовно-інтелектуальної роботи, планування майбутнього, започаткування нових справ. Ще й досі в англійській мові «неділя» позначається словом «Sunday» — День Сонця. Це слово має друге значення — «найкращий, чудовий, найефективніший».
  Взагалі, початок нового циклу — найкращий час для творчості. Це як ранок після здорового сну, коли ясна голова і легко приходять вірні рішення. Натомість закінчення циклу нагадує кінець робочого дня: людина втомлена і здатна лише для прибирання накопиченого за день сміття. Субота — це останній, сьомий день тижня. Євреї цей день називають «сабат» (звідси «шабаш»). Його назва походить від слова «сьомий», англійською «seventh». Тому субота — це день очищення, прибирання в оселях і надворі. Звідси радянські «суботники» — колективні прибирання сміття. Здавна вважалося, що останні дні тижня придатні лише для рутинної, нетворчої роботи. Бо людина втомилася за тиждень, її здатність мислити ослаблена. Тому під кінець тижня людина схильна допускати більше помилок, ніж на його початку.
  Ось ми й прийшли до раціонального пояснення, чому «п’ятниця 13-го» об’єктивно є несприятливим днем. Важливо лише пам’ятати, що йдеться про місячний календар. Тобто «чорна п’ятниця» — це поєднання тижневої втоми з негативним впливом повного місяця. Про це люди знали з давніх-давен. Пізніше на ті знання наклалася народна пам’ять про розп’яття Ісуса в п’ятницю 13-го нісана. Це й породило страхітливі повір’я про «п’ятницю 13-го», коли вночі начебто активізуються всі темні сили і влаштовують свій сатанинський шабаш.
  А як щодо неприємностей на п’ятницю 13-го за сонячним календарем? За статистикою цього дня їхня імовірність також зростає. Науковці це пояснюють тим, що вся справа в психології людей, які напередодні «чорної п’ятниці» негативно себе налаштовують. Тобто якщо людина очікує якусь халепу, то вона сама ж і притягує її до себе. Відбувається матеріалізація страхів.
  Тому нічого не бійтеся, але будьте обережні. Зокрема, не бійтеся числа 13. Воно символізує розпад організованої структури і початок створення нової. Тут все просто. Символом досконалої організації є 12, бо з цим числом зручно працювати. Групу з 12 осіб легко розділити на 2, 3 або 4 частини. Натомість коли до такої групи додати ще одного, то всі ці організаційні можливості миттєво зникають, бо 13 є неподільним числом. Як бачите — жодної містики!
Категорія: Цікавинки/Курйози | Переглядів: 2094 | Додав: f@r@on

Всього коментарів: 1
13.02.2009 Спам
1. Oksana (Ksuha) [Матеріал]
biggrin biggrin biggrin

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


© Copyright by Oleg Chuba © 2023
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua