Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.09.2023, 20:59

Талалаївський ліцей


Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 14.12.2021 в: 09:32
Додав: f@r@on
Нагороди сайту
Статистика

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Gromada.org.ua - Веб сайт Талалаївської громади

free counters
Всього онлайн на сайті: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті


Кількість користувачів
Всього-= 9605 =-
За сьогодні: -= 0 =-
За вчора: -= 0 =-
За 7 днів: -= 0 =-
За місяць: -= 1 =-

Вітаємо новачків
Головна » 2020 » Березень » 6 » 8 березня: від страйку до свята. Історія виникнення свята.
8 березня: від страйку до свята. Історія виникнення свята.
13:18
фото  Незважаючи на порівняно велику кількість свят в календарі українців, жіночих з них вкрай мало. 8 березня, таким чином, видається для прекрасної половини людства чи не єдиним приводом для святкувань. Втім, свято – річ штучна. Як би це було не дивно, все частіше походження того чи іншого приводу для веселощів чи просто відпочинку ми не помічаємо. Втім, майже у кожного свята існують свої конкретні автори. 
  Той факт, що саме свято 8 березня має своїм автором Комуністичну партію, багато хто не пам‘ятає, а ще більше ігнорують та намагаються забути. Парадоксально, проте не так давно – в середині 90-х років велика частка українських жінок це свято просто не відзначала, а чоловіки, котрі необачно вітали таких представників чарівної половини людства, могли щонайменше почути у відповідь ображене «Я не член КПРС».
  Окрім соціалістичного свята жіночої солідарності в Україні залишається ще власне свято матері, проте, як не дивно, традиція цього світлого свята ще не настільки вкорінилася в українців як звичка святкувати річниці соціалістичного страйку. 

8 Березня - історія виникнення традиції
  8 березня –"Міжнародний жіночий День"- святкують лише на території колишнього СРСР та в деяких державах Третього світу. 
  А почалося все ранньою весною 1857 року, коли текстильниці Нью-Йорку пройшли "маршем порожніх каструль" по Манхеттену. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці і рівні права для жінок. Демонстрацію поліція розігнала, але шуму, у зв'язку зі своєю незвичністю, вона наробила багато. Цю подію місцева преса навіть називала "Жіночим днем".
  Пройшло понад 50 років, коли в останню неділю лютого вже 1908 року, тисячі жінок, знову вийшли на вулиці Нью-Йорку. Жінки знову вимагали виборчого голосу, виступили проти жахливих умов праці, і особливо проти праці дітей. Поліція одержала наказ розігнати демонстрацію. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою. 
  Проте традицію було уже започатковано. І в 1909 році "Жіночий день" знову відмітився маршами і страйками жінок. У 1910 році соціалісти і феміністки провели "Жіночий День" вже по всій країні. Пізніше в цьому ж році делегатки поїхали із США до Копенгагена на Другу Міжнародну Конференцію жінок-соціалістів, де і зустрілися з Кларою Цеткін.
  Натхнена діями "американських соціалістичних сестер", вона запропонувала поставити на конференції питання про те, щоб жінки у всьому світі вибрали певний день, коли вони привертатимуть суспільну увагу до своїх проблем.
  Конференція, в якій взяли участь більше 100 жінок з 17 країн, підтримали цю пропозицію. В результаті поіменного голосуванням з'явився "Міжнародний День солідарності жінок в боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я". Проте точна дата святкування цього "знаменного дня" на цій конференції так і не була визначена. 
  Вперше "Міжнародний Жіночий День" був проведений 19 березня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії і деяких інших європейських країнах. Ця дата була вибрана жінками Німеччини, тому що цього дня в 1848 році король Пруссії перед загрозою озброєного повстання дав обіцянку провести реформи, зокрема введення виборчого права для жінок. 
В 1912 році цей день жінки відзначили уже 12 травня.
  І лише з 1914 року цей день стихійно стали відзначати чомусь 8 березня. 
 Так як Росія жила тоді, на відміну від всієї Європи, за юліанським календарем, то "Міжнародний Жіночий День" святкували не 8 березня, а… 23 лютого. 
В Росії цей день почали відзначати щорічно з 1913 року. 
  Як це не дивно, але саме "Міжнародний Жіночий День" 1917 року переріс у Лютневу революцію, яка в свою чергу призвела до Жовтневого перевороту і привела до влади кривавий режим Більшовиків. 
  В СРСР 8 березня довгий час був звичайним робочим днем, і лише 8 травня 1965 року, напередодні 20-річчя Перемоги у Великій вітчизняній війні, "Міжнародний жіночий День —8 березня" був оголошений в Радянському Союзі святковим днем. 
  Багато хто сумнівається, що це свято дійсно "міжнародне". Проте, ще в 1977 році ООН, за пропозицією СРСР, прийняла резолюцію 32/142, призвавши всі країни проголосити 8 березня днем боротьби за жіночі права – "Міжнародним жіночим Днем". 
  Цей день оголошений національним вихідним в республіках колишнього СРСР - Білорусі, Молдові, Росії і Україні, а також в: Анголі, Буркіна-Фасо, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Конго (там свято не "міжнародних", а конголезьких жінок), Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі, Північній Кореї і Уганді. 
  У Сирії 8 березня відзначають День Революції, а в Ліберії - як День пам'яті полеглих.
  В більшості країн світу, щороку, в другу неділю травня — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа, на знак поваги й любові до жінок відзначають День Матері.
  Православна церква завжди негативно відносилася до святкування 8 березня. Справа в тім, що ці святкування, як правило, припадають на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.
  Незважаючи на витки історії, свято прекрасної частини людства – перш за все свято, що викликає найкращі почуття в людей. Якби будь-яка влада намагалася б заборонити святкування 8 березня, можна було б тільки уявити розмах опору таким діям. Тож нічого іншого не залишається окрім як насолоджуватися цим святом жінок, весни та краси.
 
  За матералами: rpl.net.ua
Категорія: Події/Знаменні дати | Переглядів: 9547 | Додав: f@r@on
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


© Copyright by Oleg Chuba © 2023
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua