Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою в Україні до 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак деякі послаблення для закладів освіти все ж таки передбачені.
Зокрема, з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину.
Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань для вступу у магістратуру.
Загальна заборона відвідувати заклади здобувачами освіти залишається в силі.
Заклади освіти можна буде відвідувати, зокрема, для участі у:
ЗНО, ДПА у формі ЗНО;
вступних випробуваннях, зокрема єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні;
атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «КРОК».
Рішення про послаблення протиепідемічних заходів у окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У регіонах, в яких здійснюватиметься послаблення карантинних обмежень, дозволяється:
33 роки пройшло після аварії на Чорнобильській АЕС 1986р в ніч на 26 квітня жахлива трагедія світового масштабу на Чорнобильській АЕС зробила міста Чорнобиль і Припять безлюдним. ШАНА ТИМ ГЕРОЯМ, які поклали життя ліквідовуючи наслідки!
Вибух Чорнобиля сколихнув світ, закарбувавши в пам’яті людства дату жахливої техногенної катастрофи. Сталася трагедія, увесь обсяг негативних наслідків якої дедалі чіткіше усвідомлюється з плином часу. Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася не лише України, Білорусі та Росії, а стала викликом усьому світу, випробуванням на здатність спільними зусиллями долати катастрофи глобального масштабу.
Нагадаємо, о 1.23 годині 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор, значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. В результаті катастрофи 1986 року було радіоактивно забруднено більш ніж 2,3 тисяч населених пунктів в 12-ти областях. Всього в Україні була заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. У країні налічується біл
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.
“Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.
Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено не пізніше 15 червня 2020 року. Учням 1-8-х і 10-х класів, які не планують навчатися в іншому закладі освіти, рекомендовано надіслати копії відповідних документів електронною поштою
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Сьогодні, 21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків цього тижня.
Уроки Всеукраїнської школи онлайн на YouTube МОН поступово ставатимуть інклюзивнішими.
Так, вже цього тижня до уроків, що вже вийшли раніше, поступово додаватимуть субтитри.
Першочергова мета – створити субтитри до вже оприлюднених уроків. Надалі з невеликою затримкою субтитри додаватимуться до нещодавно опублікованих уроків.
Цей крок дозволить більшій кількості дітей отримати доступ до навчання завдяки Всеукраїнській школі онлайн. Такий підхід відповідає основній меті проєкту – створити для кожного українського учня, незалежно від обставин, доступ до знань.
Окрім базової інформації, під розділом будуть підтягуватися всі новини про школу онлайн, оприлюднені на сайті МОН. Це допоможе користувачам чітко отримати потрібну інформацію, не витрачаючи час на пошук.
Для того, щоб у вас було цілісне уявлення про те, що саме розповідатимуть вчителі впродовж тижня, ми
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »
Міністерство охорони здоров'я ініціюватиме продовження карантину. Відповідна постанова буде розглянута Кабінетом Міністрів цього тижня.
Про це, під час проведення брифінгу, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
За його словами, карантин планують продовжити до 12 травня.
При цьому міністерство планує запропонувати деякі пом'якшення, наприклад, прогулянки парками.
«Але ці прогулянки будуть чітко обмежені. Обмеження будуть щодо кількості осіб та засобів індивідуального захисту», - зазначив Степанов.
Також у МОЗ пропонують дозволити відвідувати музеї та бібліотеки.
«Ми плануємо відкрити для відвідування музеї та бібліотеки. Але також з чітким дотриманням карантинних обмежень щодо дистанції, щодо засобів індивідуального захисту, щодо термоскринінгу на вході до того чи іншого закладу. Також ми передбачаємо ще ряд пом'якшень карантинних заходів, але всі вони будуть чітко регламентовані щодо того, як саме можна буде відвідувати той чи інший заклад», – сказав міністр охорони здоров'я.
Кабінет Міністрів розгляне можливість послаблення карантинних заходів не раніше травня. Це відбудеться за умов позитивної динаміки зниження захворюваності на COVID-19.
Про це, під час засідання Кабінету Міністрів, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, у квітні Україна не буде послаблювати карантинні заходи.
«Якщо буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, то лише в травні місяці ми почнемо вести розмову про можливе послаблення карантинних заходів. Це точно не буде зроблено 14 квітня, як було повідомлено деякими інформаційними каналами», - сказав прем’єр-міністр.
Він також наголосив, що Кабінет Міністрів протягом квітня не має наміру відступати від того карантинного режиму, який оголошений до 24 квітня, і можливо, буде продовжений до початку травня.
«В травні, за умов позитивної динаміки ми запустимо економіку України за визначеним планом, який буде додатково повідомлений», - сказав Шмигаль.
Окрім того, він закликав не піддаватись фейкам , що попадають в інформаційний простір.
У ніч із 26 на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час із переведенням годинників на годину назад.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, в останню неділю жовтня о 4 годині годинна стрілка переводиться на 1 годину назад.
Два рази на рік стрілки годинника переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня - на годину вперед, в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.
18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропон
... Зацікавило? Тисніть і читайте далі » » »