Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.06.2018, 15:32

Талалаївська загальноосвітня школа


Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації


Прогноз погоди
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Альбом: [Шкільні свята]
Додано: 24.06.2018 в: 13:37
Додав: f@r@on
Останні коментарі
Найкраща команда! ...

Женя розізлився)

Веселі сценки були/

Це були надзвичайні емоці...



Нагороди сайту




Статистика

free counters
Всього онлайн на сайті: 3
Шастають просто так: 2
Поважних користувачів: 1
ladyindreams2001
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті
f@r@on, inform1681, boseminko, ladyindreams2001, erikondirect, pustik20, tanywechka59470, liliadenycenko97157

Кількість користувачів
Всього-= 9352 =-
За сьогодні: -= 1 =-
За вчора: -= 0 =-
За 7 днів: -= 1 =-
За місяць: -= 25 =-

Вітаємо новачків
Наше опитування
Чи знайшли Ви на нашому сайті, те що шукали?
Всього відповідей: 85
Головна » 2011 » Лютий » 12 » МО роз’яснило порядок застосування нового положення про атестацію вчителів
МО роз’яснило порядок застосування нового положення про атестацію вчителів
20:46
  Міністерство освіти надало роз’яснення щодо практичного застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників
  Про це йдеться у відповідному листі міністерства, що надісланий на адреси регіональних управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти, враховуючи численні звернення педагогічних працівників.
  В роз’ясненні зазначається, що з метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю.
  Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.
  Враховуючи те, що нове Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310.
  Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.
  У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників, йдеться в роз’ясненні МОН.
  Щодо запитань про порядок атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, у міністерстві зазначили, що відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років.
  З огляду на викладене, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту". Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

  За матеріалами: Освіта.ua


Лист МОН №1/9-44 від 26.01.11 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№1/9-44 від 26 січня 2011 року

Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій,
інститути післядипломної педагогічної освіти

Про застосування деяких норм
Типового положення про атестацію
педагогічних працівників

  На численні звернення щодо застосування пункту 3.20. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 (далі – Типове положення) роз’яснюємо.
  З метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю. Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.
  Враховуючи, що Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310 (із змінами, внесеними згідно з наказом Міносвіти № 419 від 01.12.98). Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.
  У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників.
  Щодо запитань про порядок атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, роз’яснюємо, що відповідно до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальну середню освіту", (далі – Закон) атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років. З дня набрання чинності Законом, інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону (ст. 48).
  З огляду на викладене, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту" (23 червня 1999 року). Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

Перший заступник Міністра,
Голова комісії з реорганізації Б.М. Жебровський

Категорія: Про освіту і науку | Переглядів: 1480 | Додав: f@r@on
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

каталог сайтів
© Copyright by Oleg Chuba © 2018
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua