Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП'ятниця, 14.12.2018, 17:08

Талалаївська загальноосвітня школа


Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації


Прогноз погоди
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Альбом: [Акції/Виставки/Ярмарки]
Додано: 10.12.2018 в: 14:55
Додав: f@r@on
Останні коментарі
Найкраща команда! ...

Женя розізлився)

Веселі сценки були/

Це були надзвичайні емоці...Нагороди сайту
Статистика

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта. free counters
Всього онлайн на сайті: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті
rudkevichsvt

Кількість користувачів
Всього-= 9440 =-
За сьогодні: -= 1 =-
За вчора: -= 2 =-
За 7 днів: -= 8 =-
За місяць: -= 15 =-

Вітаємо новачків
Наше опитування
Що, на вашу думку, головне в житті?
Всього відповідей: 153
Головна » 2017 » Травень » 20 » «Сокіл» («Джура»)
«Сокіл» («Джура»)
12:46

  5 травня стартував І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), що проводився у с. Плугатар. Патріотичне виховання постає основною проблемою сучасності, та все ж, зі всього району зібралося 5 команд, між якими і точилася боротьба за перемогу. Наше рідне селище представляв рій «Братство імені Івана Сірка»
  Але чи багато читачів знають хто такі «джури» або ким був Іван Сірко? Чи знаєте Ви відповіді на ці питання? Для початку, «джура» – це молодий юнак, що іде шляхом Воїна, здобуває знання, вміння, навики, щоб згодом стати козаком. Одним з найцікавіших в історії України був образ Івана Сірка… За переказами, його народження вже було незвичайним - хлопчик народився з зубами, чим налякав всіх присутніх, а батько спробував виправити ситуацію, заявивши, що Іван «зубами буде гризти ворогів», проте це мало заспокоїло селян. До дитини ставилися з побоюванням, і в якійсь мірі це було виправдано, тому що він з дитинства проявляв незвичайні здібності, які згодом стали просто надприродними. Іван Сірко, надзвичайно талановитий воїн і видатний політичний діяч свого часу, здійснив близько 50 військових походів, і не зазнав жодної поразки. Про Сірка говорили і зовсім неймовірні речі. Наприклад, що його не брали ні куля, ні меч. Що Сірко - перевертень, який може перевтілюватися на вовка. У дохристиянські часи бога-громовержця представляли в супроводі двох вовків, або хортів. Саме про перетворення в хорта йдеться в легендах про отамана Сірка. Недарма слово «сiрко» - один з епітетів вовка. Не випадково і те, що від слова «хорт» походить назва острова Хортиці. Бурхливим виявилася не тільки земне життя Івана Сірка, а й посмертне. Великий воїн-характерник навіть після смерті продовжував перемагати ворогів! Він заповідав козакам після його смерті відрізати його праву руку і ходити з нею в походи. Козаки виконали заповіт отамана і, зустрічаючись з ворогом, виставляли вперед його руку зі словами: «Душа і рука Сірка з нами!» Козаки вірили: де рука - там і удача. Тому запорожців ще довго боялися і турки, і ляхи. Руку кошового поховали тільки після зруйнування Запорізької Січі .. А на могилі Сірка був напис: «Хто буде сім років перед Великоднем виносити по три заповнені шапки землі на мою могилу, то буде мати таку силу, як я, і знатиме стільки, скільки і я».
  Повернемось до гри «Сокіл» («Джура»), яка тривала 3 дні, наповнені хвилюванням, радощами та веселим настроєм. Першу перемогу, набравши найбільшу кількість призових балів за зовнішній вигляд, військову зібраність, організованість, маршову пісню і домашнє завдання, ми здобули у конкурсі «Впоряд» (стройова підготовка), де незважаючи на деякі неточності, рівних нам не було. 
  В «Стрільбі» ми також перші. Цього року за підсумковим протоколом змагань, найвлучнішим стрільцем став учень Талалаївської ЗОШ – Олександр Кушнаренко – 24 очка, з невеликим відривом лише у 2 очка другий результат був у Костянтина Самойленко, теж учня Талалаївської ЗОШ. Інші ж учасники нашої команди призових місць хоча й не отримали, але все ж показали вправні навики поводження зі зброєю та гарну влучність, і додали більше шансів на перемогу.
  Вечір першого дня приніс нам ще одне переможне місце, яке ми розділили з командою Плугатаря – творчий конкурс «Ватра». Проявлений інтерес і гарна підготовка допомогли нам показати високий результат. Участь у цьому конкурсі брав весь рій, а сценарій підготувала Л. М. Шульга – вчитель художньої культури та заступник директора з виховної роботи Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Показані нами силові вправи не давали жодних підстав на програш, але все ж до єдиної думки судді дійти не змогли, тому разом з нами перемозі раділи і плугатарці. 
  Наступний день залишив за собою також приємні спогади. Першим конкурсом було «Штовхання гирі», де ми вкотре стали переможцями. А Олександр Кушнаренко знову став чемпіоном, піднявши 16-ти кілограмову гирю цілих 110 разів, наступним став Костянтин Самойленко з результатом 75 разів, а Владислав Динник зміг принести в нашу скарбницю балів 62 підйоми, і разом хлопці віддавали останні сили для нашої перемоги.
  Слідуючими були змагання з пішохідного туризму, де враховуючи великий досвід більшості учасників команди, посісти першу сходинку п’єдесталу не було великою проблемою, хоча були і похибки у виконанні, та «професіонали теж помиляються». В склад команди потрапили Костянтин Самойленко, Тимофій Решетнік, Еліна Чуба, Дмитро Михно, Ірина Коваленко та Станіслав Рябчун, не дивлячись на важкість смуги перешкод Дмитро і Стас, вперше зіштовхнувшись зі складнощами туристичних дисциплін на тренуваннях, досить добре пройшли дистанцію і показали свої вміння учасникам з інших команд, а допомагав хлопцям освоїти навики пішохідного туризму О. А. Чуба – педагог-організатор Талалаївської ЗОШ, який протягом 14 років є головним тренером туристичної команди «Туз».
  Того ж дня була гра «Відун», в якому перевірялись знання історії українського війська, Українського козацтва та сучасних збройних сил України. Нажаль, наш рій програв суперникам з Плугатаря лише 0,5 бала і зайняв ІІ місце. Інший, не менш складний конкурс «Рятівник», де команди описували і ілюстрували надання першої медичної допомоги при різних травмах та захворюваннях, і саме тут найкраще проявили себе дівчата нашого рою: Еліна Чуба та Ірина Коваленко, здобувши 10 балів з 10 в тестуванні, і 5 балів з 9 в практичному завданні, знову довівши свою першість. 
  Третій день розпочався все тим же силовим випробуванням «Перетягування линви», де ми, на превеликий жаль, поступились першим місцем команді з Плугатаря. Наші хлопці до останнього боролися і намагались здобути перемогу будь–якими способами, але втома від трьох, насичених конкурсами днів, давалась взнаки і тому вже в фіналі, в боротьбі за першість, наші хлопці-козаки припустились помилки в тактиці і тому посіли почесне ІІ місце.
  І заключним змаганням була «Теренова гра», яка складався з декількох етапів, першим було в’язання вузлів та завдання на влучність, де потрібно було 6-ма гранатами потрапити в умовний військовий окоп; далі завдання на визначення азимуту, та робота з картою, і знову наш результат став найкращим. 
  Також перемогу ми здобули у конкурсі «Таборування», в якому оцінювався побут і чистота в палатках. Облаштовували табір наші керівники, а порядок залишився за учасниками рою, але в результаті жодного штрафного балу за всі три дні проживання в нашому «наметовому містечку». Переможним став і наш звіт «Добре діло».
  Водночас з суперниками нам довелось боротися й з комарами-розбійниками, які в програші не залишились, та й переможцями не стали. А от погода лише допомагала, і сонячні промені не давали засмучуватись поразкам, покращували настрій і заряджали енергією. Дружня атмосфера і вечори, наповнені приємними спогадами та теплими розмовами, надихали і придавали сил та надію на перемогу.
  В результаті абсолютними чемпіонами стала наша Талалаївська ЗОШ, рій «Братство імені Івана Сірка». І на обласному етапі честь рідного селища захищатимуть Олександ Кушнаренко, Владислав Динник, Костянтин Самойленко, Станіслав Рябчун, Дмитро Михно, Тимофій Решетнік, Еліна Чуба і Ірина Коваленко. Весь наш рій висловлює щиру подяку організаторам гри «Сокіл» («Джура») та керівникам і тренерам, які протягом всього півріччя, допомагали нам, навчали нас та вдосконалювали наші вміння. Також хочеться, аби більше школярів долучалось до участі в цьому конкурсі, адже це виховує відповідальність, самостійність, справжній патріотизм, любов до рідного краю, жагу до перемоги, бажання змагатись і показувати свої вміння.

Автор: Еліна Чуба, учасник рою.

Категорія: Патріотичне виховання | Переглядів: 387 | Додав: f@r@on
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

каталог сайтів
© Copyright by Oleg Chuba © 2018
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua