Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 19.11.2018, 16:28

Талалаївська загальноосвітня школа


Форма входу

Меню сайту
Пошук інформації


Прогноз погоди
Міні-чат
Випадкове фото
Останнє фото
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Альбом: [Виховні заходи]
Додано: 29.10.2018 в: 12:02
Додав: f@r@on
Останні коментарі
Найкраща команда! ...

Женя розізлився)

Веселі сценки були/

Це були надзвичайні емоці...Нагороди сайту
Статистика

Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта. free counters
Всього онлайн на сайті: 1
Шастають просто так: 1
Поважних користувачів: 0
Інформаційний блок
Сьогодні були на сайті
Кащенко, lanalut64

Кількість користувачів
Всього-= 9429 =-
За сьогодні: -= 0 =-
За вчора: -= 1 =-
За 7 днів: -= 5 =-
За місяць: -= 9 =-

Вітаємо новачків
Наше опитування
Чи достойну зарплату отримують вчителі?
Всього відповідей: 142

Каталог статей

Головна » Статті » Доповіді

Педагогічні читання

  Ідея національного виховання — головна й визначальна в педагогічній концепції С.Русової, яка в методологічному плані набуває основної й найважливішої закономірності розвитку теорії і практики освіти, школи, виховання. 
  Принцип народності у вихованні та навчанні дітей є основою побудови національного дитячого садка, фундатором якого в Україні була С. Ф. Русова. Вона писала: «Міцнішою нацією в наші часи виявляє себе та, яка краще других вичерпала в своєму вихованні свої глибокі національні скарби й національній психології дала вільний розвиток», тому виховання має бути національним. Ідеї С. Ф. Русової щодо національного виховання та принципу народності знайшли своє втілення в сучасній концепції національного дитячого садка в Україні. В ній відзначається, що специфіка сучасного українського національного дитячого садка полягає «… у виразній перевазі в системі виховання і розвитку дітей власне українського: мови, фольклору, художньої літератури, образотворчого мистецтва, музики, народних звичаїв, форм і способів поведінки. Це творитиме для них національну культуру світу, формуватиме національну психологію, самосвідомість і національну гордість – обов’язкові складники духовної багатої особистості».
  С. Русова зазначала: «Прищепити національні риси у дітей можна, лише орієнтуючись на специфіку природи, географічне розташування, клімат, історію рідного краю». Тому слід приділяти значну увагу формуванню в дошкільнят високих морально-етичних та громадянських якостей.
 
  Провідними засадами діяльності сучасного дошкільного закладу є: національна психологія, культура, історія; загальнолюдські духовні надбання; здобутки культури. Розуміння історії народу, яка складалися упродовж століть, дає змогу найбільш різнобічно формувати особистість. Українцям від природи властиві доброта, гостинність, щедрість, мудрість, ліризм, почуття гумору. А значить, відповідні моральні категорії повинні знайти належне місце у навчально-виховній роботі педагогів з дошкільниками. 
  Для малюків дитячий садок стає першим осередком прилучення до духовних скарбів своєї нації, природним входженням в духовний світ і традиційне життя рідного народу, у загальнолюдську культуру. У дошкільному навчальному закладі вихователі оформлюють народознавчі ігрові центри, куточки краєзнавства у народному стилі, виготовляють фотоальбоми, стенди, збирають цікаві колекції предметів декоративно-вжиткового мистецтва свого краю.
  Забезпечення поєднання національного з народним, загальнолюдським дає змогу взяти для дошкільного виховання те цінне у нашій культурі, що має послідовно гуманістичний характер, велике духовне і пізнавальне значення; дає змогу створення на таких засадах представника української нації, носія народної моралі й культури, майбутнього творця народовладдя, громадянина суверенної демократичної держави.

Категорія: Доповіді | Додав: f@r@on (04.01.2016)
Переглядів: 303 | Рейтинг: 0.0/0 |

каталог сайтів
© Copyright by Oleg Chuba © 2018
При використанні матеріалів, посилання на сайт
ОБОВ'ЯЗКОВЕ

Линейки для форума и блога lines.net.ua